Сестра медична старша ДНЗ

Смірнова Антоніна Олександрівна,

стаж роботи - 18 років

/Files/images/ФОТО № 2 (1).jpg

/Files/images/Без названия.jpg

/Files/images/5e6a5c3589391829235565.png /Files/images/1589041291-коронавірус 1.jpg

/Files/images/1590400194_shsh8ra.jpg

БЕРЕЖИ ЗІР ЗМОЛОДУ.: дитячо гамнастика для очей.

Вправи для очей для дітей 2-4 років

У цьому віці малюки ще не вміють довго концентрувати увагу на якійсь одній справі, тому зарядка для дітей від двох до чотирьох років має бути максимально простою і веселою. Краще, якщо вона буде проходити в ігровій формі і не займе більше однієї-двох хвилин. Вправи з дітьми в цьому віці можна виконувати в будь-якій зручній періодичності. Але краще всього не менше трьох разів на день.

Вправа 1. Жмурки

Ця вправа-гра попереджає розвиток порушень зору.

Попросіть дитину замружитися і полічіть до трьох. Потім попросіть малюка відкрити оченята. Ваше завдання - навчити дитину спочатку сильно напружувати, а потім максимально розслабляти очі.

Вправа 2.Крила метелика

Вправа покращує циркуляцію крові.

Запропонуйте дитині уявити, що вії - це крильця метелика. Покажіть дитині на своєму прикладі, як моргати очима. Через десять секунд закінчіть вправу і дайте очам відпочинок на п'ять-десять секунд. Далі повторіть рух ще один-два рази. Запропонуйте малюкові повторити за вами.

Вправа 3. Віршик-потішка

Ця зарядка дозволить зняти напругу і зміцнити очні м'язи.

Так само, як в іграх на розвиток дрібної моторики, в цій вправі нам на допомогу приходять віршики-потішки. Малюки набагато охочіше виконують вправи, в яких простежується певний ритм і форма. Можна використовувати такий вірш:

Сидимо в автобусі ми,
Дивимось на всі боки.
(дивимося вправо-вліво не повертаючи голови)
Дивимося вгору, дивимось униз
А автобус наш стоїть, що ж це він притих?
(замружуватися)
Внизу річка - глибоко,
(відкриваємо очі і дивимося вниз, на кінчик носа, не опускаючи голови)
Вгорі пташки - високо.
(дивимося вгору, на точку між бровами)
Двірники – туди-сюди
Витирають личенько.
(швидко моргаємо)
Колеса закрутилися,
Вперед ми покотилися.
(Здійснюємо кругові рухи очима)

Поясніть малюкові і покажіть на своєму прикладі, як виконувати цю вправу, не обертаючи головою.

Вправи для очей для дітей 5-6 років

Чим старшою стає дитина, тим більш усвідомлено вона підходить до гімнастики для очей. Звичайно, їй ще не вистачає посидючості на довгі або занадто складні вправи, але сконцентруватися на кілька хвилин для виконання завдання вона здатна.

Вправа 1. Геометрія

Ця вправа покращує кровообіг.
Підготуйте заздалегідь допоміжний матеріал: зображення геометричних фігур - коло, квадрат, трикутник - і указку або предмет, який можна замість неї використовувати.

Прикріпіть заготовки на стіну.Попросіть дитину стежити за кінчиком указки тільки очима, не повертаючи голови. По черзі покажіть всі кути квадрата і трикутника, обведіть кордон фігури. Потім запропонуйте дитині побути «учителем геометрії», а самі займіть його місце.

Вправа 2. Малювання очима

Вправа спрямована на зміцнення очних м'язів.

Це завдання буде корисним не тільки для зору, але й для розвитку талантів дитини. Воно схоже на попереднє, але вимагає більш творчого підходу.

Запропонуйте малюкові намалювати будиночок, собаку, дерево, чоловічка, тільки замість пензлика і фарб використовуючи погляд. Можна подати приклад, намалювавши очима який-небудь нескладний малюнок або букву.

Вправа 3.Розминка

Ця вправа підходить для зняття напруги з очей.
Тут ми будемо використовувати віршики-потішки, як і в попередніх вправах.

Один, два, три, чотири.
Оченята щось втомились.
(закриваємо вічка)
Треба глибоко дихати,
(робимо вдих)
А оченятам по колу бігати.
(відкриваємо очі, поглядом «малюємо» окружність)
Швидко-швидко відкрили й закрили.
(часто моргаємо)
Оченята відпочили.
(закриваємо очі, накриваємо їх долоньками)
Один, два, три, чотири.
(відкриваємо очі, посміхаємося)

Обережно - грип!

/Files/images/d0bbd196d0bad0b0d180-2.jpeg


Слід застерегти, що ГРЗ і ГРВІ та грип – це не одне й те ж, хоча всі ці захворювання викликаються вірусами і мають схожі симптоми. Але грип викликається безпосередньо вірусами грипу. Для грипу характерний гострий початок, лихоманка, сухість, першіння в горлі, закладеність у носі, різкий головний біль, біль у висках, очах, суглобах, температура до 39-40 градусів.

Є три типи вірусів грипу – А, Б і С. Ці віруси дещо відрізняються за своєю будовою і викликають захворювання різної тяжкості. Вірус А викликає найважчі форми грипу на відміну від типів В і С, які переносяться людиною легше. Особливо небезпечні віруси-мутанти грипу птахів і людини та пташиного грипу, свинячого грипу. Вони можуть викликати всесвітню епідемію грипу, а розповсюджуються із швидкістю літаків, потягів. Імунітету до останнього виду вірусу немає.

Вірус грипу дуже легко передається. Найпоширеніший шлях розповсюдження інфекції – повітряно-крапельний. Можливий, хоча і рідше, і побутовий шлях передачі – наприклад, зараження через предмети домашнього вжитку. А тому хворі на грип будь-якої форми небезпечні для оточуючих. Хворий повинен бути ізольованим в окремій кімнаті або відгороджений ширмою, мати індивідуальний посуд, білизну. Приміщення треба прибирати вологим способом, провітрювати не менше 4 разів на добу. Посуд і речі хворого треба обов’язково кип’ятити. Матерям, що доглядають дітей, носити маску з 4-5 шарів марлі, яку періодично прасувати гарячою праскою. Діти, хворі на грип, не повинні відвідувати дитячий садочок. Перед виходом у людні місця, рекомендується змазувати носову порожнину оксоліновою маззю.

Як і інші ГРВІ, грип не вимагає спеціального лікування, оскільки ефективних засобів, які б діяли на грип із стопроцентним ефектом, немає. Ліки, які пропонують при захворюванні на грип, лише сприяють швидшому зникненню симптомів.

Щоб уникнути захворювання на грип, а значить запобігти ускладненням, бажано провести вакцинацію проти грипу. Є кілька видів вакцин: Інфлуак (Нідерланди), Ваксігрип (Франція), Флюарікс (Бельгія), Грипол (Росія).

Для підвищення опірності організму проти грипу та гострих распіраторних захворювань необхідно щоденно споживати продукти з достатньою кількістю вітамінів: свіжу та квашену капусту, моркву, буряк, свіжі овочі та фрукти, пити овочеві та фруктові соки, чай з чорною смородиною, медом, малиною, лимоном, журавлиною; не забувати про користь фітонцидів: вживати цибулю, часник, хрін, гірчицю. Не буде зайвим приймати полівітаміни, особливо вітамін С. Увечері та вранці треба полоскати рот теплим розчином солі чи соди з розрахунку 1 г на склянку води. Рекомендується приймати контрастний душ. Під час епідемії можна приймати екстракти лимонника, елеотерококку, женьшеню, ехінацеї.

Нам усім треба бути готовими дати відсіч цьому вірусу. Так що підвищуємо імунітет, ведемо здоровий спосіб життя і не забуваємо робити щеплення.

Звертаємо особливу увагу на те, що самолікування при грипові недопустиме! Адже передбачити протікання хвороби неможливо. Тому при перших ознаках захворювання на грип, у першу чергу треба звернутися до лікаря. Тільки лікар може правильно оцінити стан хворого і призначити адекватну терапію.

УВАГА!!! Поради лікаря!

Кiлькiсть переглядiв: 405

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.